Časté dotazy

Home FAQs

Nejčastější dotazy našich zákazníků

Kolik stojí stavba roubenky?

Náklady na stavbu roubenky se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně velikosti, použitých materiálů, místopisné umístění a vynaložené pracovní síly včetně náročnosti jednotlivých prací. 

Cena se pohybuje od relativně levných až po velmi drahé projekty. 

Náš ceník si stáhněte ZDE

Jaké jsou výhody roubenek?

Roubenky jsou známé pro svou velmi ekologickou a trvanlivou povahu. Jsou energeticky úsporné a mají příjemný rustikální vzhled. 

Roubenky také poskytují velice dobrou tepelnou izolaci.

Projektujete roubenky?

Projekt roubenky umíme dodat včetně inženýrské činnosti (vyřízení stavebního povolení). Každá roubenka je pro nás originálem již od projektu. 

Potřebuji stavební povolení pro stavbu roubenky?

Ano pro stavbu roubenky je nutné stavební povolení. Povinnost získat stavební povolení se liší podle místních stavebních předpisů platných v daném území. Veškerou výstavbu doporučujeme, vždy konzultovat s místními úřady. 

Jak dlouho trvá stavba roubenky?

Doba trvání stavby roubenky závisí na její velikosti a složitosti. Malé roubenky mohou být postaveny během několika měsíců, zatímco větší projekty mohou trvat rok nebo více. Průměrná doba výstavby roubenky na klíč je cca 13-16 měsíců. Hrubá stavba roubenky trvá cca 2 měsíce. 

Podívejte se na naší NABÍDKU ROUBENEK 

Z čeho je postavena Vaše roubenka?

Stavíme roubenky ze surového smrkového řeziva 180/250, přičemž 180 mm je tloušťka nosné části roubené stěny. Roubenky zateplujeme konopnými izolacemi. Nepožíváme žádné umělohmotné parozábrany ale parobrzdu na bázi sulfátového papíru. Více jak 90% stavby roubenky je postaveno z materiálů z obnovitelných zdrojů. 

Je nutná technologická přestávka?

Pro bezproblémové dokončení je nutné, aby dřevo vyschlo. Roubenka velmi dobře vysychá díky námi používané technologii otevřené spáry hrubé stavby. Je pravda, že stavba roubenky není vhodná jako několikaměsíční rychlostavba, se ale bez větších přestávek pracovat kontinuálně. 

Je možné postavit roubenku tzv. „svépomocí“?

Postavit roubenku svépomocí je možné. Na základě námi dodaného projektu, postavíme hrubou stavbu roubenky na Vámi připravenou základovou desku. Pokračování stavby může probíhat svépomocí s naším technologickým dohledem. 

Jaká je údržba roubenek?

Roubenky vyžadují pravidelnou údržbu, zejména spočívající v obnově ochranného nátěru.  

Jaká je trvanlivost roubenek?

Roubenky mohou být velmi trvanlivé, pokud jsou správně postaveny a udržovány. Mnoho tradičních roubenek stojí stovky let. 

Mají roubenky problémy se zatečením deště nebo sněhem?

Roubenky jsou velmi dobře izolované a mají tendenci odolávat i těm nejnáročnějším povětrnostním vlivům.  

Proč zateplujete roubenky?

Všechny naše roubenky jsou zatepleny v souladu s platnou legislativou. Vyrobit teplo v prochladlé roubence je snadné. Díky materiálům s nízkou tepelnou setrvačností (dřevo, konopné izolace) se v létě roubenka nepřehřívá a v zimě je chvíli po zatopení v roubence „trenýrková teplota“. 😉

Jinými slovy řečeno, „v roubence vyrábíte teplo pro sebe, nikoliv pro stěny. 

Proč stavíte roubenky?

Roubenky stavíme zejména proto, že roubenka je „Domov, který zahřeje i na srdci“ 😊
Pamatujte, že stavba roubenky je složitý proces a vyžaduje pečlivé plánování a provedení.

Pokud máte zájem o tento typ stavby, je nejlepší začít tím, že se poradíte s odborníky a získáte veškeré potřebné povolení.