O nás

Home O nás

Společnost České Roubenky s.r.o. se zabývá stavbou roubenek a prací kolem nich již 15 let a za tu dobu jsme měli možnost načerpat dostatek zkušeností, na základě kterých si snad můžeme dovolit tvrdit, že známe jejich problematiku dokonale.

 

Nicméně, říká se, že člověk se učí celý život, a proto je pro nás každý nový projekt výzvou. Vše užitečné, co jsme doposud načerpali, velice rádi předáme novým klientům a jejich projektům a vždy nás těší pracovat na nových projektech, ať už se jedná o stavby typické nebo atypické. Přečtěte si více o nás a naši práci.

Samozřejmostí je, že všechny naše roubenky jsme schopni dodat v různých stupních rozpracování, od projektové dokumentace zhotovené dle zásad roubených staveb, přes skelet roubenky a hrubou stavbu roubenky, až po roubenku na klíč.

Dnes stavíme roubenky především proto, abychom v nich „jen“ bydleli. V minulosti tomu tak ale nebylo a stavby, přesněji řečeno jejich podoba se vyvíjela podle toho, co lidé v minulosti přímo potřebovali ke svému živobytí či obživě.

Omezováním zemědělských činností a potřebou bydlení v roubenkách se vlastně stalo, že dnes bydlíme ve zděných „chlévech“ a poloroubeky a mlat, který sloužil k ručnímu výmlatu obilí, používáme třeba jako přístřešek pro auto. Z dýmných černých kuchyní našich předků se staly překrásné obývací a kuchyňské prostory.

Užívání těchto částí roubenky prošlo přirozeným civilizačním vývojem a není na tom vůbec nic špatného. Lidstvo si přece po staletí přizpůsobovalo bydlení svým potřebám a dnes tomu není jinak.

Stavíme roubenky a stylové dřevěnice

Obecně by se dalo o roubenkách říct, že se jedná o velmi individuální typy staveb, jak z pohledu statického, tak tepelně izolačního a proto je potřeba velmi dbát na tyto aspekty, které jsou velice často opomíjeny.

Plán & Realizace

Správně navržené konstrukce roubenky mají v podstatě přímý vliv na budoucí komfort bydlení a náklady s ním spojené.

Spokojený investor

Všechny naše stavby vždy dotáhneme k naprosté spokojenosti zákazníka.

interiér roubenky

Projektování roubenek

Při projektování se snažíme vždy navrhnout roubenku tak, jak se má ve finále postavit, protože jen tak je možno předejít různým vícenákladům nad rámec plánovaného rozpočtu.

Námi zhotovovaná projektová dokumentace roubenky je zpracovávána dle zásad roubených staveb a dřevostaveb, kdy klademe důraz zejména na difúzní vlastnosti domu.

Roubenky a dřevostavby jsou velmi individuální typy staveb, jak z pohledu statického, tak tepelně izolačního, a proto je potřeba velmi dbát na tyto aspekty, které jsou velice často opomíjeny, ačkoliv mají v podstatě přímý vliv na budoucí komfort bydlení a náklady s bydlením spojené.

Dlouholetou praxí v povrchové úpravě dřeva jsme si prověřili několik výrobců nátěrových např. Flügger, Junckers a další. Na základě této praxe a získaných zkušeností můžeme říct, že vlastnosti námi používaných barev a laků, směrem ke kvalitě a k životnímu prostředí, uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Společnost Junckers obdržela certifikát Britského alergologického ústavu jako 100% zdraví šetrný výrobek. Dalo by se říct, že povrchová úprava dřeva je naší prioritou, protože si myslíme, že na hezký dům patří hezká a kvalitní povrchová úprava provedená kvalitními lazurovacími laky nebo oleji.

Ložnice v roubence