IZOLACE Z KONOPÍ

izolace z konopí

DVAKRÁT VYŠŠÍ TEPELNÁ AKUMULACE

Schopnost tepelné akumulace u izolace z konopí je dvojnásobná v porovnání s běžnými izolacemi.

KONOPNÁ IZOLACE A VLHKOST

Konopné izolace mají jedinečnou schopnost absorbovat a opětovně uvolňovat vzdušnou vlhkost produkovanou bydlením.

MINIMÁLNÍ POTŘEBA OCHRANY

S konopnou izolací lze pracovat bez ochranných pomůcek (nedráždí dýchací cesty, neškrábe).

ŠIROKÉ MOŽNOSTI POUŽITÍ

Použití v krovech, stropech, podlahách, vnitřních i vnějších stěnách.

EKOLOGIE KONOPNÝCH IZOLACÍ

Proces výroby je energeticky nenáročný a nezatěžuje životní prostředí.

Přírodní konopné izolace jsou pro své tepelně izolační či akustické vlastnosti vhodné do střešních, stěnových a podlahových konstrukcí roubenek a dřevostaveb. Izolační vlastnosti se dají zcela srovnat s dostupnými konvenčními izolacemi. Ovšem díky tomu, že se jedná o přírodní vlákno, vyniká konopná izolace dalšími jedinečnými vlastnostmi. Předně, je to schopnost vyrovnat se z vlhkostí. Díky tomu jsou zaručeny izolační schopnosti i v podmínkách, ve kterých u klasické izolace dochází k poškození nebo značnému snížení izolačních vlastností.

izolace z konopí

Izolace z konopí má pro stavbu vynikající tepelně akumulační vlastnosti to znamená, že se tato izolace v letních měsících nepřehřívá jako izolace z minerálních vláken. Zjednodušeně řečeno v momentu kdy minerální izolace při zahřívání dosahuje svého tepelného vrcholu a vlastně již začíná topit, tak izolace z konopí má svou tepelnou kapacitu na 60 %. Přehřátí konopí v letních dnech vlastně nedochází, poněvadž jeho teplená kapacita se dostává do vyšší úrovně až v momentu kdy vlastně slunce jíž zapadá. Konopná izolace zabezpečuje přirozené klima, prostory se nepřehřívají a tudíž se snižují náklady například při provozu klimatizací.

parobrzda

Nepoužíváme parozábranu ale pouze PAROBRZDU na bázi sulfátového papíru. Při použití této parobrzdy stěnami roubenky přechází pouze redukované množství vlhkosti se kterou si stěny roubenky bez problémů poradí.

Tato přírodní konopná izolace a papírová parobrzda snižují rizika závad ve stavebních konstrukcích spojených s kondenzací vody.

Roubenka postavená z rostlého dřeva a zateplená konopnými izolacemi je vlastně postavená a zateplená převážně z přírodních materiálů. Stavba roubenky má tedy velice nízkou uhlíkovou stopu.